Інструкція про дотримання учнями обмежень задля запобігання поширенню ГРВІ COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS- COV-2

Затверджено

Наказ № 81від 31.08.2021 р.

Інструкція

1.При перших симптомах респіраторних захворювань(підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання) негайно звертайтеся за медичною допомогою. Обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.

1. Якщо ти відчув перелічені симптоми поза межами закладу, то негайно повідом батьків чи зателефонуй сімейному лікарю.

3. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

1. Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо людина перебуває в групі ризику або має наступні симптоми: утруднене дихання, кровохаркання; нудота, ядуха,блювання, сплутаність свідомості.
  2. 5. Частіше провітрюйте приміщення (класну кімнату провітрювати після кожного уроку). Доступ чистого повітря перешкоджає розповсюдженню вірусів.
  3. 6. Протягом дня необхідно дотримуватися правил знезараження рук:

– перед початком навчання та під час перерви;

– після відвідування санвузла;

– після чхання, сякання носа, кашлю, витирання очей, причісування;

– у будь-яких інших випадках контакту в процесі роботи з предметами, які можуть забруднити руки.

1. Для гігієнічного знезараження рук учні наносять мінімум 3 мл антисептика на сухі долоні, активно втирають його протягом 30 секунд.
  2. Мити руки з милом слід протягом 30-40 секунд. Якщо на поверхні рук є вірус , миття рук або їх обробка спиртовмісними розчинами його вб’є.
  3. Перебуваючи на перервах та в громадських місцях , носіть маску або респіратор.

Під час навчальних занять маску або респіратор учням одягати необов’язково.

Перед тим, як одягати маску, вимийте руки з милом або обробіть їх антисептиком.

Одягніть маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою.

Не торкайтеся маски під час використання, в разі дотику, обробіть руки антисептиком або вимийте їх.

Не використовуйте одноразові маски повторно.

Безпечно знімайте маску, торкаючись її лише ззаду.

Використану маску одразу викиньте у спеціальний контейнер для сміття.

10. Дотримуйтесь дистанції.

Люди, хворі на респіраторні захворювання, можуть поширювати вірус на інших людей на відстані до 1 м.

У людей, які захворіли на респіраторні захворювання, у тому числі COVID – 19, симптоми можуть бути відсутні. Вони можуть передавати вірус іншим людям, навіть не знаючи, що хворі.

Не діліться посудом.

Уникайте місць, де збираються великі групи людей, особливо якщо ви схильні до високого ризику ускладнень.

1. По можливості не чіпайте руками очі, ніс, рот. Торкаючись руками очей, носа або рота, можна перенести вірус з поверхні рук до організму.
  2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Використану серветку відразу викидайте у контейнер для сміття.

13. Уникайте контактів з потенційно зараженими відходами або рідинам тваринного походження.

1. Дотримуйтесь звичайних правил гігієни в продуктових магазинах, де продаються м’ясо, риба, інші продукти тваринного походження.
  2.  Категорично уникайте будь – яких контактів з тваринами ( бродячими котами, собаками, птахами, гризунами, кажанами).
  3. Пройдіть лабораторне дослідження, якщо ви мали контакт з людиною хворою на COVID – 19.
  4. Критерії за якими людина може вважатися контактною:
  • особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19;
  • особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);
  • особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 та не використовувала засоби індивідуального захисту;
  • особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше та не використовувала засоби індивідуального захисту;
  • контакт в літаку в межах двох сидінь з хворим на COVID-19 (супутники подорожі).

18. Тримайтеся подалі від інших людей, якщо ви захворіли або одягайте одноразову медичну маску.

• Не відвідуйте навчальні кімнати та тримайтесь на відстані не менше 2 м від інших осіб до повного одужання.
  • Багато відпочивайте.
  • Пийте багато рідини – мінеральна не газована вода, чай. Якщо у вас є супутні хронічні захворювання або ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань, негайно зверніться до лікаря.

19. Зупинити поширення вірусів можливо, якщо виконувати кашльовий етикет.

При кашлі або чханні прикривайте ніс і рот одноразовою серветкою, це допомагає попередити поширення вірусу через ваші руки та поверхні.

Викиньте використані серветки, а потім вимийте руки. Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх спиртовмісним антисептиком.

Рекомендовано носити одноразову маску для обличчя під час захворювання, щоб знизити ризик поширення хвороби іншим.

20.Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.

Клавіатура, пульти телевізорів, мобільні телефони, столи та дверні ручки слід чистити часто і ретельно.

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Опубліковано у Сторінка медичної сестри. Додати до закладок постійне посилання.