АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

З метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів у Лохвицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 з 25.11.2022 по 10.12.2022 року було проведено Акцію «16 днів проти насильства». У ході якої класними керівниками були проведені  такі заходи:

• книжкова виставка «16 днів проти насильства»;
  • флешмоб “Ми проти насильства – Ми за Добро!” ,«Наші долоні проти насильства» ;
  • перегляд відеороликів на тему: «Ми проти насильства»;
  • години спілкування на тему: «Геть насильство над дітьми», з метою надання інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність, і свої права;
  • заняття з елементами тренінгу «Насилля не для нас», з метою усвідомлення негативного впливу та специфіки агресивної поведінки та насилля через формування власної моделі поведінки;
  • виховна година «Колаж емоцій, або превенція агресивності та формування адекватного ставлення до себе та інших», з метою навчити знаходити альтернативні засоби задоволення власних потреб і взаємодії з іншими людьми через активний контроль своєї поведінки і вплив на неї.

Шкільний практичний психолог школи підготувала та провела:

• вікторину “Що я знаю про толерантність” , під час якої учні проявили свої знання про принципи та критеріїї толерантності, риси толерантної особистості;
  • просвітницький захід “Я вмію себе захистити”, з метою формування навичок безпечної поведінки в суспільстві;
  • учні переглянули відеоролики про історії дітей, що стали жертвами секстингу, проаналізували їх та знайшли методи, як не потрапити в такі ситуації.

Педагог –організатор також долучилася до проведення акції та презентувала наступні заходи:

• годину спілкування « Життя без насильства», з метою ознайомлення дітей з актуальністю проблеми насильства у шкільному середовищі;
  • тимбілдинг під назвою «Світ починається з тебе. Будь толерантним!». Його мета формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу;
  • онлайн виховну годину «Хто попереджений – той захищений» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;
  • флешмоб«СТОП!- БУЛІНГ»

Проведені заходи,стали приводом для аналізу школярами власних дій, вчинків, переосмислення цінностей , сприяли вихованню в учнів людяностіі, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

Опубліковано у Агенція новин, Виховна робота, Протидія та попередження булінгу. Додати до закладок постійне посилання.