Куди б ми не повернули свій погляд,
Ми бачимо моторне й працьовите число П:
Воно міститься у найпростішому коліщаті
І в найскладнішій автоматичній машині.
Кімпан
14 березня у світі відзначають Міжнародний день числа «Пі». Згідно математичного визначення, число Пі – це математична константа, яка визначає відношення довжини кола до її діаметру і має нескінченне значення. Офіційно число Пі позначається, як 3,14.
Уже майже п’ять тисячоліть воно примушує людей витрачати життя для того, щоб додати до його «хвоста» зайву цифру. Число «Пі» є мірилом всіх просторових форм і сокровенних взаємин, тобто без точного знання цього числа не можна побудувати будинок чи і запустити ракету в космос.
15 березня 2021 року у Лохвицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 для учнів 5-11 класів учителями математики була проведена інформаційна хвилина «Магічне число π» .Під час заходу здобувачі освіти дізналися про історію виникнення числа «Пі», застосування його у різних сферах життя, про способи обчислення кількості знаків після коми, про архітектурні пам’ятки, музичні композиції та кулінарні шедеври, присвячені числу «Пі».
Усіх присутніх вразила музична композиція, яку створив американський музикант Майкл Блейк, поставивши у відповідність кожній цифрі звучання певної ноти.
Цікавим фактом для учнів було й те, що відома піраміда Хеопса є втіленням числа Пі, так як співвідношення її висоти до периметра постамента дає число Пі.