Уміння вийти з конфлікту

Мабуть не раз ти був свідком конфліктів, чи був їх учасником. На жаль. Життя не можливе без конфліктів. Переважно вони виникають тоді, коли потреби і бажання однієї людини не співпадають з потребами і бажаннями іншої людини або груші людей. Психологи радять декілька стратегій поведінки у конфліктних ситуаціях.

  1. ” Відхід”.Це стратегія фізичного або емоційного уникнення , конфлікту, При цьому ми позбавляємо себе можливості взяти участь у подальшому розвитку ситуації, Такий крок часом може бути корисним, якщо він не зачіпає важливих інтересів людини і не спричиняє наростання напруги у стосунках:
  2. ” Задавлений”.При виборі – такої стратегії ми ніби відмовляємося визнати конфлікт і робимо вигляд, що між нами і партнером залишаються добрі відносини. І така поведінка може мати позитивні результати, а іноді при збереженні добрих стосунків конфлікти вирішуються самі собою у подальшому спілкуванні.
  3. ” Виграш-програш”.При цій стратегії людина хоче за будь-яку ціну перемогти свого суперника. Тобто завжди повинен бути той, хто програв Якщо ж такий є, то рано чи пізно він знову виступить проти переможця і безпосередньо чи через когось буде заважати йому у його діях. 1 конфлікт рано чи пізно розпочнеться знову,
  4. ” Компроміс”.Це варіант такого улагодження конфлікту, коли кожна сторона частково задовольняє свої інтереси. У багатьох випадках він влаштовує обидві сторони.

Але не варто забувати, що при цій стратегії інтерес задовольняється частково. Тобто потреби сторін залишаються задоволеними не повністю, а це може, призвести до конфлікту у майбутньому.

  1. ” Виграш — виграш”.Це така стратегія поведінки у конфлікті, коли кожна сторона зацікавлена у своїй перемозі та перемозі протилежної сторони. При такій стратегії закріплюються або стають кращими стосунки між людьми. Бо коли виграє кожен їм вже нема що ділити між собою.

Безперечно, ти можеш користуватися будь-якою стратегією при вирішенні конфлікту. Але найбільш успішною вважається стратегія “виграш-виграш”. Для її використання ти повинен зробити чотири кроки:

  1. Визначити, яка дійсна потреба стоїть за бажанням іншої сторони.
  2. Довідайся, у чому ваші розбіжності компенсують одна одну.
  3. Розроби нові варіанти, які найбільш повною мірою задовольняють потреби кожного.
  4.    Зроби це разом з партнером. Покажіть один одному, що ви не вороги, а партнери.

Запам’ятай! Копи виграють обоє, вони більш схильні виконувати домовленості, оскільки вони відповідають їх інтересам

 

Опубліковано у Сторінка шкільного психолога. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.