Рекомендації батькам

ПРАКТИЧНІ  РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ  ІЗ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ  В  ОХОРОНІ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ

Уважно подивіться на свою квартиру, двір, у якому грають діти, з точки зору безпеки для їхнього життя та здоров’я.

Визначте з дитиною місце та види ігор у дворі. Не дозволяйте дітям розпалювати у дворах багаття, користуватись піротехникою. Поясніть, що може призвести до травми.

Не дозволяйте дітям гратися з бродячими кішками та собаками. Тварини можуть бути хворими, це призведе до серйозних захворювань.

Навчіть дитину, як треба поводитися зі сторонніми людьми. Поясніть, що їй не можна брати солодощі, подарунки, заходити в чужі квартири, підвали, когось кликати.

Звертайте увагу на друзів своєї дитини, але сильно не опікуйте її. Дайте відчути дитині, що вона – особистість, у неї є право на своє «Я».

Ставтесь до дитини з довірою, будьте щирі з нею, і ви будете знати про все, що з нею відбувається.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ПРО ТЕ, ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД ПРАВОПОРУШЕНЬ

Дитина має право бути самою собою. Не порівнюйте її з іншими.

Дитина має право зробити свій вибір. Не командуйте нею, не принижуйте.

Дитина має право на помилку. Вона справиться з труднощами, якщо ви допоможете їй. Не загрожуйте й не залякуйте її.

Дитина має право бути потрібною. Не обвинувачуйте її в тому, що в дорослих багато проблем.

Дитина має право бути доброю. Не критикуйте дитину. Допомагайте дитині думати про себе добре.

Дитина має право бути улюбленою. Навчіть дитину любити себе й інших.

Просто любіть її за те, що вона є!

Дитина має право на життя. Вселяйте в дитину віру, надію, оптимізм!

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ІЗ ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Не позбавляйте дитину посильної для неї праці.

Ви хочете, щоб ваша дитина допомагала вам удома,  – «не відганяйте» дитину від себе, коли вона вам хоче допомогти, навіть якщо вона вам «заважає».

Ви хочете, щоб ваша дитина була чуйною, добрим товаришем і вірною іншому – створіть умови, коли б вона трудилась разом з іншими й училась допомагати людям.

Ви хочете, щоб ваша дитина була розумною, освіченою, – привчайте її щодня виконувати посильні вимоги в розумовій праці.

Ви хочете, щоб ваша дитина дотримувалась гігієни розумової праці – формуйте навички виконання режиму в навчальному навантаженні, повноцінному відпочинку, фізичній праці, достатньої рухової активності.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДЛЯ АКТИВНОЇ УЧАСТІ В РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Організуйте спільну діяльність із дитиною.

Беріть участь у масових і спортивних заходах разом з дітьми.

Створюйте умови для проведення дозвілля з дитиною та її друзями.

Розповідайте дитині про себе цікаві історії, які з вами відбувались у дитинстві.

Розповідайте дитині про профілактику шкідливих звичок та їх згубний вплив на організм.

Організуйте вільний час дитини.

Цікавтесь її друзями, тим, як вона провела день.

Обговорюйте разом книгу, телевізійну передачу, статтю в газеті.

Відвідуйте разом кінотеатр, театр, музей, парк.

Визначайте умови для розвитку здібностей дитини.

Формуйте поняття про правові обов’язки та відповідальність.

Опубліковано у Агенція новин. Додати до закладок постійне посилання.